Motto szkoły: Warto podjąć wysiłek, żeby być lepszym - Jan Paweł II  

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Czerśli

Strona główna
Czerśl
Historia szkoły
Patron
English
Plan lekcji i zajęć
Kadra
Stołówka szkolna
Konsultacje
Dokumenty szkolne
Zadania szkoły
Szkoła w obiektywie
SU
Erasmus+
Rekrutacja
Laboratoria przyszłości
Comenius
Zdalne nauczanie
Zawody sportowe
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt

 

 


Rok szkolny 2010/2011 zakończony


Nietypowo, bo w środę 22 czerwca 2011 roku zakończył się rok szkolny 2010/2011.

Jak zawsze podczas tej uroczystości oficjalnie zostali pożegnani uczniowie klasy VI, którzy wystąpili z krótką częścią artystyczną. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy, nagrody książkowe i pieniężne tym, którzy wyróżnili się swoją pracą w ciągu całego roku szkolnego. Za wysokie wyniki w nauce i bardzo dobre oraz wzorowe zachowanie nagrodzeni zostali:

z klasy I- Bartłomiej Gryczka, Bartłomiej Lendzion, Aleksandra Michalak,

z klasy II- Karolina Konieczna, Mikołaj Król, Maksymilian Pawlak, Izabela Smyk,

z klasy III- Katarzyna Fejtko, Izabela Modrzewska, Anna Szczęsna, Aleksandra Wedziuk,

z klasy IV – Julia Fejtko, Bartłomiej Grzywacz, Michał Kozłowski, Elwira Sosnowska,

z klasy V- Paulina Dybciak, Kamil Modrzewski,

z klasy VI- Iza Mućka, Olga Suchodolska, Karolina Sulej.

Wychowawcy wytypowali z każdej klasy uczniów, którzy wyróżnili się solidną pracą i za to otrzymali tytuł Solidnego Ucznia. Byli to:

z klasy I- Marta Purzycka,

z klasy II – Karolina Konieczna,

z klasy III – Ewelina Wawrzyńczak,

z klasy IV – Elwira Sosnowska,

z klasy V –  Natalia Zarzycka,

z klasy VI – Olga Suchodolska.

Za 100% frekwencję nagrodzeni zostali: Izabela Modrzewska, Anna Szczęsna i Aleksandra Wedziuk z klasy III, Łukasz Grzywacz  i Natalia Zarzycka z klasy V.

Specjalne podziękowanie za pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymał Konrad Kot z klasy VI.
Wychowawcy wręczyli również podziękowania i dyplomy uczniom za inne zasługi.
Na koniec Pani Dyrektor podziękowała także rodzicom za aktywną pracę w Radzie Rodziców.


Ale to już było…


20 czerwca uczniowie klasy VI wraz z kolegami z klasy V, wychowawczyniami i rodzicami bawili się na wieczorku pożegnalnym klasy VI.
Imprezę zorganizowali rodzice szóstoklasistów. Zadbali o smaczny poczęstunek, oprawę muzyczną i dobrą zabawę. W podziękowaniu uczniowie zaprezentowali mamom krótką część artystyczną.
Pani Aneta Połeć przygotowała dla swoich wychowanków niespodziankę. Wyświetliła im prezentację ze zdjęciami dokumentującymi ich sześcioletni pobyt w szkole podstawowej. Każdy uczeń otrzymał płytę z prezentacją na pamiątkę.


Dzień Patrona


17 czerwca w dzień 315 rocznicy śmierci Jana III Sobieskiego obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie przygotowali pokaz swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich, muzycznych i tanecznych. Przedstawili także humorystyczne scenki z życia króla.
Uczniowie wzięli również udział w konkursach związanych z patronem.
Konkurs wiedzy o Janie III Sobieskim wygrała drużyna z klasy VI.
Konkurs plastyczny podczas którego uczniowie mieli narysować portret króla, zwyciężyła klasa II.
Konkurs literacki, który polegał na napisaniu listu i wiersza skierowanego do Jana III Sobieskiego, wygrała Iza Mućka z klasy VI.
Podczas tej uroczystości panie uhonorowały uczniów dyplomami i upominkami.
Pani Anna Ciołek podziękowała uczniom za efektywny udział w zajęciach koła tanecznego oraz sportowych.
Pani Justyna Porębska nagrodziła laureatów konkursu ortograficznego pt. „Mistrz Ortografii
o Pióro Dyrektora Szkoły” dla kl. II – III, którego zwyciężczynią została Aleksandra Wedziuk.
Pani Aneta Połeć przekazała drobne upominki ufundowane przez KRUS uczniom wyróżnionym na szkolnym etapie konkursu „Bezpiecznie na wsi”.

Król na pewno byłby dumny z umiejętności zaprezentowanych przez uczniów.


" Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"
- zakończenie trzeciego etapu


15 czerwca odbyły się w naszej szkole  zajęcia pokazowe kończące realizację trzeciego etapu projektu: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Uczniowie klasy pierwszej przed swoimi rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły, jak i młodszymi oraz starszymi kolegami szkolnymi mogli pochwalić się efektami swojej półrocznej pracy. Na tę okoliczność przygotowane zostało przedstawienie p.t. „Witajcie w naszej bajce”. Przed nie lada wyzwaniem stanęli pierwszoklasiści i choć trema dawała znać o sobie, to każdy z nich świetnie odegrał swoją rolę. Po prezentacji umiejętności wychowawczyni Beata Pilszyk wraz z uczniami i przybyłymi rodzicami udali się do pracowni, gdzie  czekał na wszystkich słodki poczęstunek urozmaicony zabawami, konkursami i piosenkami integrującymi zespół klasowy z rodzicami. Po wspólnych zabawach dzieciom zostały wręczone myszki- palcynki jako podziękowanie za udział w projekcie oraz pamiątkowe dyplomy. Rodzice mieli możliwość obejrzenia wystaw prac uczniów oraz zapoznania się z diagnozą końcową profilu inteligencji swojego dziecka. Wszyscy jednogłośnie wyrazili opinię, że szkoda, iż realizacja tak ciekawego przedsięwzięcia dobiegła końca. Pocieszające jest to, że umiejętności zdobyte przez dzieci pomogą im w dalszym kształceniu.


Obchody Dnia Matki i Ojca w klasie III


10 czerwca uczniowie klasy III obchodzili Dzień Matki i Ojca. Okolicznościowe wiersze, piosenki, utwory grane na dzwonkach oraz różnego typu tańce uświetniły spotkanie. Dzieci nie zapomniały także o upominkach, które z niezwykłą starannością samodzielnie przygotowały i wręczyły, składając rodzicom życzenia.

Mamusie i tatusiowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, gdyż zostały dla nich przygotowane zadania do wykonania w przerwach występów dzieci. Po części artystycznej odbyło się spotkanie przy uroczyście nakrytym stole, na którym nie zabrakło również „5 porcji warzyw, owoców i soku”.


Uczniowie klasy II dla Mamy i Taty


Święto Mamy i Taty dla uczniów klasy II było wyjątkowym przeżyciem. 9 czerwca zaprosili swoich rodziców na przedstawienie pt. „Kopciuszek”, które przygotowywali podczas zajęć koła teatralno – plastycznego pod kierunkiem wychowawczyni p. Justyny Porębskiej. Wśród zaproszonych gości była również pani Dyrektor D. Goławska. Piękne stroje i scenografia zachwyciły wszystkich. Dzieci otrzymały gromkie brawa i słowa uznania za wspaniałą grę aktorską. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki – talizmany szczęścia oraz zaśpiewały piosenki ze specjalną dedykacją dla ukochanych Mam i Tatusiów.

Przedstawienie „Kopciuszek” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem innych osób i już następnego dnia gościliśmy na swoim występie wszystkie grupy przedszkolne naszej szkoły oraz klasę I.

 


Wyróżnienie Sylwii


 

Praca Sylwii Zdziebłowskiej otrzymała wyróżnienie na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi”.

W konkursie wzięło udział 3640 uczniów ze 178 szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się 07.06.2011 r. w Oddziale Regionalnym KRUS w Lublinie.

 

 

 

 


Dzień Dziecka Przedszkolaków


Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano dla wszystkich przedszkolaków wycieczkę do Parku Rozrywki w Niemcach. Dzieci zwiedziły znajdujące się tam „Małe Zoo”. Mogły pobawić się i poskakać na pompowanych zamkach i zjeżdżalni, odwiedziły także park dinozaurów. Cały pobyt uatrakcyjniło spotkanie z maskotką Parku - Dinozaurem, który bawił się z dziećmi, wysłuchał piosenki o zielonym Dinusiu i zaprosił wszystkich do siebie za rok.

 


Dzień Dziecka


Uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce autokarowej na trasie Czerśl – Liw – Borzychy – Czerśl.
W Liwie dzieci wzięły udział w Festynie Archeologicznym, podczas którego odbywała się prezentacja wojskowości XIX wieku, pokaz prowadzenia potyczek wojennych, pokazy konne oraz konkursy i zabawy zręcznościowe. Można było również obejrzeć wiele wyrobów rzemieślniczych na zorganizowanych tam stoiskach. W Muzeum Zbrojowni dzieci zobaczyły różne rodzaje broni oraz inne akcesoria wojskowe. W Wiosce Indiańskiej w Borzychach czekało na dzieci wiele gier i zabaw. Pod okiem instruktorów pokonywały tor przeszkód, strzelały z łuku, rzucały włócznią, łowiły ryby, uczyły się indiańskiego tańca. Było również malowanie twarzy i ognisko. Kolejna atrakcja to odwiedzenie fermy strusi, gdzie właścicielka opowiadała wiele ciekawostek o tych ptakach.

Uczniowie kl. IV swoje święto obchodzili wspólnie z rodzicami. Odbył się piknik na posesji p. Kazimierza Jakubiaka w Czerśli. Spotkanie uświetniły występy dzieci przygotowane dla matek i ojców z okazji ich święta. Ponadto pociechy obdarowały swoich rodziców drobnymi upominkami wykonanymi własnoręcznie. Podczas uroczystości odbywały się wspólne śpiewy oraz zabawy i gry. Wszystkim bardzo smakowały kiełbaski upieczone na ognisku oraz słodkie smakołyki.

Klasy V i VI z okazji Dnia Dziecka pojechały na dwudniowy biwak. Pierwszego dnia na wieczornym ognisku byli obecni również rodzice. Dzieci korzystając z tego złożyły im życzenia pamiętając o niedawno minionym Dniu Matki i przyszłym Dniu Ojca. Drugiego dnia od samego rana czekały na uczniów różne atrakcje: rejs tratwą po jeziorze, jazda quadami, strzelanie z łuku, z wiatrówki, paintball. Aktywny wypoczynek, wspólnie spędzony czas na zabawie, wspólne posiłki dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji i wspomnień.

            Dzień Dziecka w naszej szkole był ciekawie zorganizowany, dostarczył dzieciom wiele atrakcji i wrażeń.


I  turniej Artystyczno - Ekologiczny


17 maja dwie drużyny przedszkolaków pojechały do Przedszkola w Łazach  na I Turniej Artystyczno – Ekolegiczny. Nasze przedszkole reprezentowali: Zosia Bekulard, Emilka Rudnicka, Jacuś Makosz i Damianek Wielgosz z grupy „Krasnali” oraz Zosia Wiśniewska, Patrycja Izdebska, Bartuś Bekulard i Szymek Konieczny z grupy „Motylki”.  Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, wykazały się wiadomościami na temat bajki ekologicznej pt „W Krasnolandii”. Jednym z zadań było wykonanie kukły z odpadów oraz prezentacja wiersza lub piosenki o tematyce ekologicznej. Od organizatorów uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz Puchar Sołtysa wsi Łazy dla przedszkola.


„Wycieczka po Rosji”


Dnia 31 maja zostały wyróżnione oraz nagrodzone prace uczniów klas IV-VI, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Экскурсия по России - Wycieczka po Rosji”  zorganizowanym przez nauczyciela języka rosyjskiego.

Zadaniem uczniów było przygotowanie najciekawszego albumu lub plakatu prezentującego walory turystyczne Rosji. Tym samym uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o kulturze, geografii i życiu codziennym danego kraju.

W konkursie I miejsce zajęła uczennica Julia Fejtko, II miejsce: Sylwia Zdziebłowska oraz Karolina Sulej, III miejsce: Joanna Izdebska, Paulina Dybciak oraz Damian Dybciak. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Serdecznie gratulujemy!


„Dobre uczynki”


19 maja był Dniem Dobrych Uczynków organizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA, wraz z partnerami. Polegał on na podejmowaniu społecznych, bezinteresownych działań na rzecz środowiska przyrodniczego oraz dla ludzi.
W naszej szkole akcja ta była trwała w dniach 19 - 25 maja. Została podjęta z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Prowadzone były rozmowy wychowawców z uczniami
w poszczególnych klasach na tema „Co to znaczy robić dobre uczynki?” Każda klasa wykonała dowolną techniką plakat pod hasłem „Ziemia – zielona wyspa”. Kolejnym działaniem było wykonanie dekoracji w klasach z elementów odpadowych. Uczennice klasy V i VI: Paulina Dybciak, Sylwia Zdziebłowska, Karolina Lasota, Kinga Muszyńska, Olga Suchodolska, Karolina Sulej pod kierunkiem p. Z. Jakubiak, po obowiązkowych zajęciach, szyły torebki z kawałków jeansu oraz torby na zakupy z materiałów tekstylnych. Pomagała także jedna z matek, która włączyła się w to działanie. Torby te są dowodem na to, że można chronić środowisko przez wykorzystywanie odpadów w pożyteczny sposób oraz przez  wielokrotne ich  używanie  na zakupy. Zostały one rozlosowane wśród uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Innym działaniem podjętym w ramach dobrych uczynków były dyżury uczniów w stołówce szkolnej podczas obiadów. Przy tablicy S U pojawiło się „drzewo dobrych uczynków”. Uczniowie mogli tam zawiesić informacje,  jakie  inne dobre uczynki robili w szkole lub poza szkołą. Uczniowie klasy II, III i V pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali piosenki i tańce dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Występ był ogromnym przeżyciem dla naszych dzieci, ale spotkał się z wielkim zainteresowaniem i wspaniałym odbiorem podopiecznych DPS. Wiele radości sprawiły im również drobne upominki od uczniów, tj. słodycze i zabawki. Jeszcze innym zaplanowanym działaniem było przygotowanie upominków dla matek z okazji ich święta. Odbyła się również zbiórka symbolicznej złotówki na renowację pomnika o walorach architektonicznych, znajdującego się na cmentarzu w Łukowie. Pieniądze zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia „Nasze Dziedzictwo”.

W życiu tak niewiele potrzeba, aby sprawić innym radość i dawać szczęście. Mamy nadzieję, że nadal będziemy robić dobre uczynki, niezależnie od przeprowadzanych akcji. Wszystkim, którzy rzetelnie przyłączyli się do realizacji planów SU serdecznie dziękuje.


Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi”


24 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym pt.  „Bezpiecznie na wsi” organizowanym przez Oddział Regionalny KRUS w Lublinie.
Konkurs przebiegał w 2 kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy – 0-III
II grupa – klasy – IV –VI.

Po 3 najlepsze pracy z każdej kategorii wiekowej zostały przekazane do Placówki Terenowej KRUS w Łukowie.

Pracownicy Kasy powołali Zespół Oceniający i wytypowali po 3 najlepsze prace w każdej     z dwóch kategorii wiekowych i przekazali je do Oddziału Regionalnego KRUS w Lublinie. Wśród wybranych prac znalazła się praca uczennicy klasy V z naszej szkoły-Sylwii Zdziebłowskiej.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie.


W naszym ogródeczku…


Klasa II rozpoczęła sezon ogródkowy! Dzięki życzliwości rodziców naszego kolegi z klasy Szczepana, już po raz drugi możemy cieszyć się z przyjemności bycia małymi ogrodnikami. Na początku przygotowaliśmy grządki, a Maks z wychowawczynią zaznaczyli miejsca do wysiewu. W naszym ogródku zasialiśmy sałatę, rzodkiewkę, marchew, buraki, fasolkę, cebulę. Z klasowego parapetu zniknęły sadzonki szczypiorku, grochu i pietruszki- teraz już będą rosły w naszym ogrodzie. Na jednej grządce wysiane zostały kwiaty. Już nie możemy doczekać się ich pięknego widoku. Na pewno będzie bardzo kolorowo.


Wiosenna Spartakiada Przedszkolaków


11 maja już po raz 4 w naszym Przedszkolu odbyła się Wiosenna Spartakiada Przedszkolaków,
po  hasłem „ Codziennie bezpieczniejsi”. W tym roku bawiły się wspólnie drużyny z przedszkoli w Łazach, Gręzówce i Czerśli oraz z oddziałów przedszkolnych przy szkołach w Aleksandrowie, Dąbiu, Gołaszynie, Gołąbkach, Strzyżewie, Świdrach i Zalesiu. Tradycją stało się, że w tym dniu odwiedza nas „Dinek”- maskotka spartakiady. Tym razem przyjechał do nas na hulajnodze
i wprowadził wszystkich w temat spartakiady. Drużyny miały możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami w konkurencjach wiedzowych oraz sprawnością fizyczną. Dzielne przedszkolaki poradziły sobie doskonale z każdą konkurencją, a panie wychowawczynie nie tylko kibicowały, ale także aktywnie brały udział w zmaganiach sportowych, które wymagały od nich nie mało sprytu i wytrwałości w pokonaniu toru przeszkód. Wszystkim dopisywał wspaniały humor.
Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na podsumowanie. Wyniki ogłosiła pani Dyrektor ZS w Czerśli Dorota Goławska, oczywiście wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce.

Od sponsorów: Gminnego Ośrodka Kultury, Towarzystwa Ubezpieczeniowego AVIVA i PZU, Wójta Gminy Łuków, Rady Rodziców i kilku innych osób wszyscy  uczestnicy otrzymali w nagrodę drobne upominki i dyplomy, a opiekunowie podziękowania.

Rodzice po raz kolejny okazali swoje zainteresowanie i pomoc w przygotowaniu spartakiady
i wszystkich gości zaprosili na słodki poczęstunek.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawicielka Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie oraz Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak.

Spartakiadę przygotowała p. Beata Popiel.


"Nie lękajcie się wyruszyć w nieznane"


4 maja cała szkoła oraz dzieci z grupy "0" spotkały się, aby wspomnieć osobę Jana Pawła II, Jego życie i nauczanie. W tym roku wspominaliśmy Go w sposób wyjątkowy, ciesząc się z beatyfikacji. Apel został przygotowany przez uczniów, którzy uczęszczają na koło misyjne pod kierunkiem p. Beaty Głuchowskiej.


Jestem Bezpieczny- Konkurs wiedzy prewencyjnej


Elwira Sosnowska – uczennica klasy IV, Mateusz Niewęgłowski – uczeń klasy V
i Iza Mućka – uczennica klasy VI, 29 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie, reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych konkursu „Jestem bezpieczny”.

Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny” organizowany jest w celu upowszechniania wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijania postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie
i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznania dzieci i młodzieży z systemem działania służb
i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Drużynowo pisali test składający się z 20 pytań. W konkursie brało udział 5 szkół
z gminy Łuków. Uczniowie naszej szkoły zajęci II miejsce, a w nagrodę otrzymali nagrody rzeczowe oraz podziękowanie w formie dyplomu dla szkoły.

Do konkursu uczniów przygotowywała p. Justyna Porębska.


Nagrody wręczone!


20 kwietnia podczas apelu z okazji Dnia Ziemi zostały wręczone dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym „Nie pal przy mnie, proszę” oraz w konkursie wiedzy przyrodniczej w klasie II.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęły uczennice klasy II: Karolina Konieczna
i Izabela Smyk oraz uczennica klasy III – Ewelina Wawrzyńczak, II miejsce zajął Mikołaj Król - uczeń klasy II, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

W konkursie przyrodniczym zwyciężył Norbert Muszyński, II miejsce zajął – Mikołaj Król, III – Karolina Konieczna. Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi przygotowanymi przez p. Justynę Porębską.


DZIEŃ ZIEMI


20 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Został on przygotowany przez uczniów klasy VI uczęszczających na koło matematyczno – przyrodnicze. Szóstoklasiści przybliżyli zebranym historię i idee obchodów Dnia Ziemi. Podali tegoroczne hasło święta, które brzmi „LAS CAŁKIEM BLISKO NAS”. Korzystając ze spotkania 
p. E. Kościuk ogłosiła wyniki szkolnego konkursu matematycznego dla klas IV – VI. I miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy VI K. Sulej. Miejsce II ex aequo  zdobyły I. Mućka i O. Suchodolska także z klasy VI, miejsce III
K. Kot również z klasy VI. Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy V M. Niewęgłowski. Laureaci otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody.


Szkolny konkurs na stroik wielkanocny


Tuż przed wielkanocną przerwą świąteczną został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy stroik wielkanocny.
W konkursie wzięły udział wszystkie klasy, które pod kierunkiem wychowawców przygotowały piękne stroiki.
Jury w składzie: pani Beata Głuchowska, pani Lidia Bilska oraz gospodarze poszczególnych klas zdecydowało o przyznaniu I miejsca klasie 2, II miejsca klasie 6 i III miejsca klasie 5.


Sprawdzian klasy VI


5 kwietnia uczniowie klasy VI pisali swój pierwszy poważny sprawdzian.

Do pisemnego sprawdzianu przystąpiło 10 uczniów klasy VI z naszej szkoły z około 375 tys. szóstoklasistów z 12,8 tys. szkół podstawowych w całej Polsce. Liczyli powierzchnię pól, odpowiadali na pytania do tekstu, pisali zaproszenie na wystawę. To niektóre z zadań, które pojawiły się na sprawdzianie szóstoklasisty.

Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają pod koniec maja.


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2011


Etap powiatowy OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się 25 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych powiatu łukowskiego wykazywali się wiedzą pożarniczą i znajomością sprzętu przeciwpożarowego. W pierwszej części turnieju wszyscy uczestnicy rozwiązywali testy w swoich grupach wiekowych. Do drugiej części kwalifikowali się najlepsi, a wśród finałowej trójki znalazł się reprezentant naszej szkoły - Łukasz Grzywacz.

 Ostatecznie nasi uczniowie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na tym szczeblu zajęli: III miejsce – Łukasz Grzywacz, IV – Paulina Dybciak. Łukasz otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową – odtwarzacz mp3.

Do konkursu uczniów przygotowywała pani Justyna Porębska.


Pierwsza pomoc


23 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Słuchacze Studium Medycznego w Łukowie oraz ich opiekunka p. Agnieszka Baranowska omówili sytuacje, w których dzieci mogą pomóc osobie poszkodowanej. Młodzież prowadząca zajęcia zademonstrowała dzieciom sztuczne oddychanie na fantomach, a następnie uczniowie mieli okazję wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych.

Dużym zainteresowaniem okazały się pokazy udzielania pomocy osobom rannym w wypadku samochodowym oraz przypadki wychłodzenia organizmu i przegrzania go.


Powitanie Wiosny


23 marca powitaliśmy wiosnę. Przygotowaliśmy z tej okazji pokaz talentów, które podziwialiśmy podczas szkolnego konkursu „Mam Talent”. Z każdej klasy dali popis swoim umiejętnościom przede wszystkim ci najodważniejsi utalentowani. Publiczności bardzo podobał się występ Oli Suchodolskiej, która zaśpiewała piosenkę Dżemu pt. „Wehikuł czasu „ Na żywo akompaniował jej na gitarze elektrycznej brat Jakub. Jury wyróżniło występ Oli, ale najwięcej uznania miało dla Szczepana Świderskiego z klasy II, który zaśpiewał radosną piosenkę o wiośnie i wygrał konkurs.

4 uczniów z klasy II i III dało sobie szansę na sukces podczas konkursu pod tym właśnie tytułem, którego tematem przewodnim były piosenki angielskie dla dzieci. Zwyciężyła Kasia Fejtko z klasy III.

Przerwy  pomiędzy występami uatrakcyjniała zawzięta, ale przyjazna rywalizacja sportowa.


Dzień Kobiet


8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótką część artystyczną i  złożyli  w imieniu  chłopców serdeczne życzenia wszystkim kobietom i kobietkom. Do życzeń dołączyli słodki upominek.


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

- eliminacje  gminne

Paulina Dybciak i Łukasz Grzywacz, uczeniowie klasy V, reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych Turnieju pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 25 lutego w Urzędzie Gminy Łuków. Paulina zajęła II miejsce, Łukasz – III, oboje zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych. W nagrodę, z rąk pana wójta Mariusza Osiaka i przedstawiciela Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.


"Kozucha Kłamczucha"


1 marca w naszej szkole gościli aktorzy Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa. Przedstawili oni żartobliwą opowieść o niesfornej Kózce, z której wypływa morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Kilku uczniów wystąpiło u boku artystów na forum publiczności. Uczniowie i dzieci przedszkolne nagrodziły grających w przedstawieniu szczerym śmiechem i gromkimi brawami.


Podróżowaliśmy z Guliwerem


Chcąc przenieść się do Krainy Liliputów 16 lutego pojechaliśmy do siedleckiego kina. 50 uczniów z klas: I, III, IV, V i VI obejrzało współczesną ekranizację słynnej angielskiej powieści J. Swifta zrealizowaną w cyfrowej technice 3D. Podobnie, jak autor w książce, tak i reżyser w filmie udowadniają, że Guliwer naprawdę jest wielki, ale to nie wzrost się liczy. Wychodząc z kina wszyscy uczniowie zapewne byli o tym przekonani.


Zbiórka nakrętek


Do tej masowej akcji społecznej, jaką jest zbiórka plastikowych nakrętek,  przyłączyli się uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Czerśli. Pragną oni, tak jak inni.  spełniać marzenia chorych dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. W I semestrze bieżącego roku szkolnego zebrali około 11kg plastikowych korków. Może to mało, a może wiele. Nie zawsze liczy się ilość lecz dar płynący z głębi maleńkich i większych serc. Nad zbiórką nakrętek czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: p. Zenobią Jakubiak i p. Anetą Połeć. Ta szlachetna akcja będzie kontynuowana w szkole  i z pewnością  worek z nakrętkami będzie jeszcze większy.


Walentynki


14 lutego obchodziliśmy walentynki.

Uczniowie klasy VI przypomnieli nam krótką historię tego święta. Dowiedzieliśmy się jak słowa „kocham cię” brzmią w innych językach. Wysłuchaliśmy też jednej z najpiękniejszych piosenek o miłości  w wykonaniu Elvisa Presley’a pt. „Love me tender” . Specjalni posłańcy wręczyli kartki, które szczelnie wypełniły walentynkową skrzynkę.

Niemal wszyscy mogli się cieszyć czułymi wyznaniami, bo przecież każdy kogoś kocha, lubi, darzy sympatią, a człowiek bez miłości jest jak świeca bez knota…


Bal


12 lutego odbył się w naszej szkole i przedszkolu Bal Choinkowy. Dzieci przedszkolne i szkolne przybyły na bal w pięknych karnawałowych strojach. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14.00 przy akompaniamencie muzycznym, w wykonaniu pana Grzegorza Osiaka. Wszystkie dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami i nauczycielkami. O godzinie 16.00 rozpoczął się poczęstunek w klasach szkolnych i grupach przedszkolnych. Po przerwie pani Lidia Mikos przedstawiła prezentację muzyczną pt. „Biedronkowe Echo”, wykonaną przez dzieci  z klasy „0”,w ramach konkursu „Misia Haribo” i zajęcia w nim I-go miejsca. Następnie SU zorganizował konkurs z kotylionami dla wszystkich uczniów, który polegał na odszukaniu partnera z takim samym kotylionem i wykonaniu wspólnego tańca. Uczestników nagrodzono gromkimi brawami. Wspólna zabawa trwała do godziny 19.00.


Uroczystość Dnia Babci i Dziadka


Tradycją już jest, że w Zespole Szkół w Czerśli odbywają się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. W tym roku spotkanie odbyło się 14 stycznia, tuż przed feriami zimowymi.
Przedszkolaki śpiewały i pięknie recytowały wiersze związane tematycznie ze świętem, natomiast uczniowie zaprezentowali się w układach tanecznych, popisach wokalnych, muzycznych, gimnastycznych i kabaretowych. Występy swoich wnucząt oglądało ponad 130 zaproszonych gości. Panował bardzo uroczysty nastrój. W oku niejednej babci i dziadka zakręciła się łza wzruszenia. Podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców i pracowników Zespołu, wokalnymi, a nawet tanecznymi występami pochwalili się babcie i dziadkowie, którym przygrywał na akordeonie uczeń klasy V – Kamil Modrzewski. Na sali rozbrzmiewały dźwięki takich popularnych piosenek biesiadnych, jak: „Szła dzieweczka do laseczka”, „Głęboka studzienka”, „Cyganeczka” oraz kolędy. Chętnych do śpiewania było wielu, mikrofon przekazywany był z rąk do rąk. Wnuczęta nagradzały rozśpiewanych dziadków gromkimi brawami.

Na zakończenie wszystkie dzieci obdarowały swoich gości przygotowanymi upominkami, serdecznym uściskiem i szczerym całusem.


„Góra Grosza” XI edycja


Kolejna edycja akcji „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”  przeprowadzana była naszej szkole w dniach 22 listopada – 3 grudnia 2010 roku. Nad  ogólnoszkolną zbiórka monet którą czuwał Samorząd Uczniowski we współpracy
z opiekunkami – p. Zenobią Jakubiak i p. Anetą Połeć.

W grudniu monety zostały policzone i przygotowane do wysłania. Zebrano  3542 monet
o różnych nominałach, co dało kwotę 104zł 84gr. 

10 stycznia paczka z pieniędzmi została przesłana drogą kurierską do organizatorów.

Bardzo cieszymy się, że wzięliśmy udział w tej wspaniałej akcji, której celem jest  pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.


„Do szopy hej pasterze”


20 grudnia grupa 5 – latków pod opieką p. Marianny Howorus zaprosiła rodziców na spotkanie, podczas którego dzieci przedstawiły Jasełka. Rodzice byli zadowoleni z występów swoich pociech.

Swój zachwyt dla scenografii wyrazili również dziadkowie, którzy uwiecznili Jasełka w swoich aparatach fotograficznych.


„Klękamy przed Tobą, Dziecino maleńka
choć zimny Twój żłóbek, uboga stajenka…”


21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka, które obejrzeli rodzice, zaproszeni emeryci i pracownicy naszej szkoły. W uroczystość zaangażowano dzieci z klas I-VI uczestniczące w kole misyjnym i tanecznym pod opieką pań: Beaty Głuchowskiej i Anny Ciołek.

22 grudnia Jasełka zostały przedstawione społeczności uczniowskiej i przedszkolakom. Wszystkim widzom podobały się występy młodych artystów, a w szczególności: ciekawa sceneria, kolorowe stroje, przebrania dzieci za przybyszy z różnych kontynentów. Najbardziej zapisały się w pamięci dzieci z Afryki i Azji oraz akompaniament w wykonaniu Bartosza Grzywacza i Kamila Modrzewskiego.

 

 


XI Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy


 

Nasi uczniowie i przedszkolaki kolejny już raz wzięli udział w Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym. Na konkurs zostały wytypowane 3 szopki. Z przedszkola szczególne wyróżnienie otrzymała praca Adrianny Konstanty, której opiekunem była p. M. Howorus. Klasy młodsze reprezentowała Anna Szczęsna, która wykonała pracę pod kierunkiem p. Z. Jakubiak. Ta szopka także zdobyła szczególne wyróżnienie. Z kategorii klas IV - VI szopę przygotowali: Paulina Dybciak i Damian Dybciak, a ich pracą kierowała p. M. Biaduń. Szopka Pauliny i Damiana także została szczególnie wyróżniona.
Dnia 17 grudnia w Bibliotece Publicznej w Gręzówce odbyło się podsumowanie konkursu, na które pojechała A. Szczęsna i P. Dybciak pod opieką p. Z. Jakubiak. Ada Konstanty z przedszkola pojechała ze swoją mamą.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały wspaniałe upominki. Organizatorzy oraz Wójt Gminy Łuków p. Mariusz Osiak serdecznie dziękowali dzieciom za kultywowanie naszej polskiej tradycji. Podziwiali pomysłowość i zaangażowanie uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Miłym świątecznym akcentem był poczęstunek i łamanie się opłatkiem.

Adrianna Konstanty pod kierunkiem p. Marianny Howorus wykonała szopkę Bożonarodzeniową, która uzyskała szczególne wyróżnienie w Gminnym Konkursie organizowanym w Bibliotece w Gręzówce w kategorii dzieci przedszkolnych.

 

 

 

 


Laureaci konkursu Filharmonia Misia Haribo


 

Grupa 6-latków Biedronki wraz z wychowawczynią Lidią Mikos zdobyła I miejsce w  VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo – Filharmonia Misia Haribo. Na całość zadania konkursowego składało się: stworzenie przez dzieci instrumentów muzycznych, „skomponowanie” wraz
z dziećmi etiudy dźwiękowej z wykorzystaniem zrobionych własnoręcznie instrumentów i wymyślenie tytułu przedstawienia,  prezentacja efektów pracy przed publicznością, stworzenie dokumentacji przeprowadzonych zadań. Jury oceniało oryginalność wykonanych instrumentów, poziom współpracy między wychowankami, formy prezentacji efektów pracy w trakcie przedstawienia a także pomysłowość nadesłanych reportaży.

 

Oto zdobyte nagrody za I miejsce:

  • pianino cyfrowe KORG LP-350

  • zestawy materiałów edukacyjnych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

  • książki i czasopisma wydawnictwa Media Service Zawada

  • upominki od Haribo

 

Gratulujemy!!!


Mikołajki


6 grudnia pojawił się w naszej szkole miły, uśmiechnięty staruszek w czerwonym stroju, z siwą brodą, workiem pełnym prezentów przerzuconym przez plecy i gromadą elfów wokół. To św. Mikołaj, na niego z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci.

I choć nie wszyscy zasługiwali na prezenty, to Mikołaj wielkodusznie wybaczył wszelkie naganne wyczyny i całą przedszkolną i  szkolną gawiedź obdarował przepięknymi podarunkami. Sprawił tym ogromną radość i nawet najbardziej pochmurne lica rozjaśnił tego dnia promienny uśmiech.

Wszyscy z niecierpliwością będą oczekiwali wizyty Mikołaja za rok. Będą czekali na nowe prezenty, ale przede wszystkim na miłe słowo, uśmiech i życzliwość tej niezwykłej postaci.

 

 

 


Wycieczka do Łukowa


29 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Łukowa. Na początku odwiedziliśmy Urząd Pocztowy, gdzie bliżej przyjrzeliśmy się pracy urzędników, listonoszy. Mieliśmy również możliwość wysłania pocztówek i wcześniej przygotowanych przez dzieci listów do swoich bliskich.

Pomimo śnieżycy, która w tym dniu zaskoczyła nas wszystkich, nie zapomnieliśmy zapalić znicza i w ciszy pomodlić się przy pomniku Wielkiego Polaka - Jana Pawła II.

Na zakończenie naszego wyjazdu obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny w Łukowskim Ośrodku Kultury „Nygusek”, w którym główna bohaterka Kurka- Pazurka, tytułowy Nygusek, udowadnia wszystkim, że lenistwo i kłamstwo nie popłaca. Dzieci dowiadują się także, że nie wolno ufać obcym. Przygody Kota, Kurki i Lisa uświadamiają dzieci o tym, co szkodzi zdrowiu, np. nieznane leki, papierosy, alkohol, nadmiar słodyczy. Piękne dekoracje, rytmiczne, zabawne piosenki, a także przygody pełne humoru i żartów bardzo podobały się dzieciom. Na sali rozbrzmiewały wesołe śmiechy, a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Przedstawienie to mogliśmy obejrzeć dzięki ufundowaniu biletów przez jednego z rodziców naszych uczniów, p. Marcina Ciołka. Serdecznie dziękujemy!!!

 


Basiowy Bal Pasiastych


25  listopada dzieci z naszego przedszkolaki  bawiły się na Basiowym Balu Pasiastych. Zastanawiacie się dlaczego PASIASTY???
Basia, główna bohaterka serii książek dla dzieci, bardzo lubiła pasiaste ubrania, najbardziej biało - czerwone dlatego w ten dzień wszyscy ubrani byli w paski. Był to dzień wspaniałej zabawy, w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Konkurencje sprawnościowe przeplatał śpiew piosenek, zabawy ilustracyjne, zabawy z chustą animacyjną. Na koniec oczywiście szczęśliwe dzieciaki otrzymały dyplomy i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.



 

 


Czary mary – wosku lanie…


24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I - VI. Jak każe tradycja zabawa taneczna była przeplatana różnymi wróżbami. Odbyły się także wybory Miss i Mistera klas I - III oraz IV – VI. W kategorii klas I – III zwyciężyli: Marta Purzycka z klasy I i Norbert Muszyński z klasy II. W grupie starszej zwycięzcami zostali: Iza Mućka z klasy VI i Łukasz Grzywacz z klasy V.


  Pasowanie na Przedszkolaka


10 listopada był bardzo ważnym dniem dla wszystkich dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. W tym dniu odbyła się uroczystość „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA”, która była zwieńczeniem trwającego od sierpnia procesu adaptacyjnego, kiedy to podczas spotkań z rodzicami i wspólnych zabaw dzieci oswajały się z nowym otoczeniem. Dzieci przedstawiły zaproszonym przez siebie gościom wierszyki i piosenki, których nauczyły się w tym czasie. Po występie złożyły swoje pierwsze życiu przyrzeczenia, po czym  pani dyrektor Dorota Goławska przy pomocy dużej, kolorowej kredki z ogromną kokardą dokonała ceremonii pasowania na przedszkolaków.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i drobny upominek.


 Pocztówka z wakacji

 

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny


Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Porębskiej przygotowali prace plastyczne na ogólnopolski konkurs ph. „Pocztówka z wakacji”.

Prace Karoliny Koniecznej, Izabeli Smyk i Dominika Mateńki otrzymały wyróżnienie.

7 listopada w Warszawie w Klubie Kultury „Zastów” podczas imprezy plenerowej Iza i Karolina wraz z rodzicami i wychowawczynią odebrały dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Klubu Liliany Owies. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji: wystawa nagrodzonych prac, koncert muzyki Fryderyka Chopina i pokaz tańca w wykonaniu zespołu „Wiwat”, który spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności, a także słodki poczęstunek.


 Wycieczka do Lublina i Kozłówki


21 października uczniowie klas I-VI oraz najstarsze dzieci przedszkolne pojechały na wycieczkę do Lublina i Kozłówki. W Lublinie obejrzały bajkę – musical pt. „Czerwony Kapturek – zupełnie nowa historia”. W Kozłówce zwiedziły kompleks pałacowo – parkowy. Ogromne wrażenie wywarły na dzieciach piękne wnętrza dawnego pałacu Zamoyskich. Wielu uczniów deklarowało chęć ponownego odwiedzenia Kozłówki o innej porze roku.


 Ślubowanie uczniów klasy I


14 października 2010 roku o godzinie 10.00 dzieci z klasy I złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Czerśli.
 Zanim otrzymały miano ucznia, popisywały się recytacją wierszy, śpiewaniem piosenek, czytaniem, znajomością wiedzy ogólnej i wieloma innymi umiejętnościami, które zdobyły w szkole. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości otrzymały dyplomy i legitymacje szkolne. Uroczystość zakończyła się spotkaniem w klasie i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

 

 

 


 Święto Drzewa


Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, co roku 10 października. Partnerem programu są Lasy Państwowe. Uczniowie klasy II włączając się do akcji posadzili, wraz z wychowawczynią Justyną Porębska i rodzicami, na terenie pobliskiego lasu sadzonki drzew świerkowych. Na placu szkolnym posadzone zostało Drzewko Pokoju- symbol życia, wzrostu, trwałości i szczęścia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obchodów Święta Drzewa wesoło bawili się przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, budowaniu szałasów, rozwiązywaniu zagadek o tematyce ekologicznej, a także rozegranym meczu piłki nożnej: Rodzice – Dzieci. Zwycięzcom przyznano nagrody – sadzonki drzew oraz słodkie upominki.


 Ognisko klasy III


Jesienne spotkanie przy ognisku uczniów klasy III odbyło się 9 października na posesji p. Kazimierza Jakubiaka w Czerśli. Pogoda była tego dnia piękna, więc humory wszystkim dopisywały. Ognisko rozpalili tatusiowie, a mamusie pomogły zastawić stół. Wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz zabawy razem z dorosłymi, to wspaniałe chwile, które wszyscy zapamiętają na długo.

 


SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU


30 września przedszkole w Czerśli odwiedził Pan Policjant. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne czyli Krasnale, Motylki i Biedronki. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego. Funkcjonariusz Policji zwrócił także uwagę na to, jak ważne jest aby dzieci jadące samochodem przewożone były w fotelikach. Pokazał używając maskotki, co się dzieje z dzieckiem podczas wypadku gdy nie jest zapięte w foteliku. Dużą atrakcją dla dzieci było słuchanie i oglądanie sygnału radiowozu policyjnego.


 Dzień Chłopaka


Samorząd Uczniowski zorganizował 30 września dyskotekę. Przybyli na nią chętni uczniowie z klas I - VI. Oprócz tańców odbyły się też konkursy dla chłopaków. Wszyscy zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Inni uczestnicy konkursów także zostali obdarowani drobiazgami.


 Sprzątanie Świata - Polska 2010


W naszej szkole akcja została przeprowadzona 17 września. Uczniowie sprzątali pobliski las, przydrożne rowy, przystanki autobusowe w Czerśli i w Ryżkach. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zwrócili się do mieszkańców tych wiosek z prośbą, aby także przyłączyli się do akcji i uporządkowali własne posesje.

 

 


 Przedszkolaki


Adaptacja dziecka w przedszkolu może mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonowania malucha w nowym środowisku. Mając świadomość powagi tego, nauczycielki  postanowiły jeszcze w wakacje wprowadzić dzieci  w przedszkolny świat. Zaproponowały wszystkim „nowym” przedszkolakom i ich rodzicom zajęcia adaptacyjne, na które zaprosiły w dniach 27 i 30 sierpnia.

W trakcie spotkań dzieci brały czynny udział  w różnych formach aktywności zawierających różne elementy zabaw ogólnorozwojowych. Nauczycielki angażowały dzieci
i rodziców do wspólnych zabaw ruchowych, ze śpiewem i plastycznych. Przyszłe przedszkolaki na tych właśnie zajęciach uczyły się piosenek, wykonywały adekwatne
do swego wieku ćwiczenia gimnastyczne oraz wykonywały różne prace plastyczne. Stworzyłyśmy warunki, w których maluszki w sposób naturalny i bezpieczny poznają swoje przedszkole, panie wychowawczynie, nabywają kompetencji społecznych oraz rozwijają swoje umiejętności.

Zajęcia adaptacyjne to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu przez przyszłe przedszkolaki, to również czas, w którym ich rodzicom mogą spotkać się, wymienić doświadczenia i porozmawiać. Mogą również z pozycji obserwatora dostrzegać predyspozycje swojej pociechy w oparciu o różnorodność prowadzonych zajęć przez doświadczoną kadrę pedagogiczną.

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011


Tak niedawno się rozstaliśmy. Znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. Wróciliśmy do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wspomnień.


Środa! 10 godzina!
Pierwszy dzwonek! Rok szkolny się zaczyna!
Znów dni popłyną pracowite
Nad  szkolną książką, nad zeszytem....
Życzymy wszystkim na początek
Szkolnego roku-samych szóstek i piątek!