Motto szkoły: Warto podjąć wysiłek, żeby być lepszym - Jan Paweł II  

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Czerśli

Strona główna
Czerśl
Historia szkoły
Patron
English
Plan lekcji i zajęć
Kadra
Stołówka szkolna
Konsultacje
Dokumenty szkolne
Zadania szkoły
Szkoła w obiektywie
SU
Erasmus+
Rekrutacja
Laboratoria przyszłości
Comenius
Zdalne nauczanie
Zawody sportowe
RODO
Dostępność placówki
Kontakt

 

O programie


Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).


Jak wykorzystujemy sprzęt zakupiony do szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości?


Dzięki dofinansowaniu udało się zaopatrzyć naszą szkołę m.in. drukarki 3D, aparat z kamerą, mikrokontrolery ze stacjami lutowniczymi, sprzęt audio, mikrofony, przybory kuchenne, opiekacze, piekarniki i wiele innych. Zakupione przedmioty wykorzystujemy co tydzień na zajęciach koła fotograficznego i spotkaniach chóru, podczas prób do apeli i w czasie uroczystości szkolnych. Wspólnie z nauczycielami i wychowawcami uczniowie przygotowują zdrowe i smaczne przekąski, próbują swoich sił w gotowaniu i pieczeniu dzieląc się ze swoimi kolegami i koleżankami efektami swoich kulinarnych eksperymentów.

Na zajęciach z informatyki i matematyki uczniowie poznają oraz wykorzystują w praktyce technologię druku 3D, zaś podczas zajęć plastycznych i technicznych nabierają nowych umiejętności manualnych i uczą się posługiwać podstawowymi narzędziami warsztatowymi.

Zakupiony sprzęt fotograficzny - aparat, oświetlenie, ekrany umożliwiły również wykonywanie prawie profesjonalnych sesji fotograficzny dzieciom i młodzieży, zaś zakupione narzędzia pozwoliły tworzyć tematyczne gazetki, dekoracje i scenerie do sesji m.in. świątecznych.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z niektórych naszych działań.