Motto szkoły: Warto podjąć wysiłek, żeby być lepszym - Jan Paweł II  

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Czerśli im. Jana III Sobieskiego

 

  

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007


 

W tym roku inauguracja roku szkolnego 2006/2007 odbyła się 4 września o godzinie 10.00. Żal nam było trochę wakacji, ale z radością znów spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami. Ciekawi byliśmy, jak zmieniła się nasza szkoła przez te dwa miesiące. Jak co roku przywitani zostaliśmy pięknym wystrojem sal i humorystyczną częścią artystyczną.   

 

                    

                    


Sprzątanie Świata


15 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Chcemy, by nasze miejscowości Czerśl, Ryżki i Sięciaszka III były czyste, dlatego zbieraliśmy śmieci w pobliskim lesie oraz wzdłuż drogi na trasie: Czerśl - Ryżki, posprzątaliśmy przystanki autobusowe. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne.

                    


Wybory Samorządu Szkolnego


 

Dnia 25 września uczniowie klas I – VI wybrali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

W głosowaniu brało udział 92 uczniów. Kandydaci na przewodniczącego SU otrzymali:

I – Ewelina Lendzion 62 głosy

II – Marta Kazana 19 głosów

III – Marcin Wiśniewski 5 głosów

IV – Arkadiusz Radosz4 głosy.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca – pani dyrektor Dorota Goławska                                                

Członkowie – pani Małgorzata Biaduń, pani Marianna Howorus, Adrian Baniak, Magdalena Pawlak, Monika Wysokińska po przeliczeniu głosów stwierdziła, że przewodniczącą SU w bieżącym roku szkolnym została EWELINA LENDZION.

Na pierwszym zebraniu trójek klasowych został wybrany Zarząd SU w składzie:

Przewodnicząca Ewelina Lendzion

Zastępca przewodniczącej Ewelina Kuczyńska

Kronikarze Magdalena Pawlak i Damian Sypulski.

 

 

 

Przewodnicząca SU Ewelina Lendzion


Pasowanie na przedszkolaka


Nasze maluchy są już prawdziwymi przedszkolakami.

W dniu 5 października wszystkie dzieci z grupy świętowały pasowanie na przedszkolaków.

Taką uroczystość mieliśmy w przedszkolu po raz pierwszy. Wszyscy z ogromnym przejęciem czekaliśmy na ten dzień. Z tej okazji do przedszkola zaprosiliśmy rodziców i zaprezentowaliśmy, co już potrafimy. Na pewno wszyscy długo będziemy wspominali tę uroczystość.

 

 


Spotkanie integracyjne nauczycieli


12 października w Zaolszyniu już po raz drugi odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty naszej gminy z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wójt Gminy p. Kazimiera Goławska wręczyła wszystkim dyrektorom szkół oraz wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Wójta.

W tym roku nagrodę taką w naszej szkole otrzymała p. Zenobia Jakubiak. 

Gratulujemy!!!!!!!

 

 


Dzień Edukacji Narodowej


14 października 1773 r., uchwałą sejmową, utworzona została "Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca". Od początku używano jednak nazwy skrótowej -"Komisja Edukacji Narodowej". Była to pierwsza w Europie państwowa instytucja o charakterze ministerstwa oświaty. Jej nadzorowi podlegały wszystkie szkoły - od akademii, do szkół parafialnych.

Obecnie 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty  i potocznie nazwane zostało "Dzień Nauczyciela".

Tradycyjnie w naszym zespole przy okazji obchodów DEN odbywa się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Po uroczystym Pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół w Czerśli uczniowie z SU pod opieką p. Małgorzaty Biaduń i p. Marianny Howorus skierowali wiele ciepłych słów do pracowników naszego Zespołu. Do życzeń uczniowie dołączyli własnoręcznie wykonane kwiaty. Były również życzenia kierowane do zgromadzonych na sali nauczycieli i pracowników od Rady Rodziców.

 

 


Ślubowanie uczniów klasy I


W dniu 13 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

„Ten dzień niech na zawsze zostanie w pamięci waszej. Ten dzień, kiedy szkoła podała wam dłonie przyjaźni. Dzień, co włączył was do szkolnej gromady.”

Uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na ucznia ma podkreślić jak ważne dla naszej szkoły jest to, że stali się oni jej częścią. Dlatego w naszej szkole wielką wagę przywiązuje się do przygotowania tej uroczystości. Ma być ono jednocześnie i sprawdzianem, w którym wszyscy odniosą sukces i dobrze się bawią.

 

 


Artyści ludowi w naszej szkole


Dnia 17 października naszą szkołę odwiedzili rzeźbiarze ludowi p. Mieczysław Gaja i p. Mieczysław Zawadzki. Artyści zaprezentowali swoje rzeźby, omówili sposób ich wykonywania. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali sposób rzeźbienia z jednego bloku drewna, które zostało zademonstrowane przez p. M. Gaja.

Twórczość artystów związana jest z Łukowskim Ośrodkiem Rzeźby Ludowej, w którym uczą dzieci i młodzież trudnej sztuki rzeźbienia. Wystawy ich prac organizowane są w muzeach i galeriach polskich oraz zagranicznych. Artyści wykonali wiele znakomitych rzeźb, które znalazły się w zbiorach polskich i zagranicznych muzeów i galerii. Rzeźby artystów można spotkać na targach i kiermaszach sztuki ludowej m.in. w Kazimierzu nad Wisłą, Krakowie, Warszawie. Prace przedstawiają najczęściej tematykę sakralną oraz świecką. Stanowią one ważny wkład w dorobek naszej ludowej i narodowej kultury.

Spotkanie to było początkiem naszej współpracy z artystami ludowymi. Rzeźbiarze zaprosili chętnych uczniów naszej szkoły do Szkółki Rzeźbiarskiej na zajęcia warsztatowe. W grudniu w Muzeum Regionalnym w Łukowie zostanie zorganizowana wystawa młodych twórców, którzy są uczniami Szkółki Rzeźbiarskiej. Otrzymaliśmy ustne zaproszenie na tę wystawę, z którego chętnie skorzystamy.

Spotkanie zostało udokumentowane przez fotografa Muzeum Regionalnego w Łukowie p. Andrzeja Bednaruka.

 

 

 


Dyskoteka


Dnia 18 października Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV - VI dyskotekę. Uczestnicy bawili się doskonale, ponieważ na zabawę mogli przyjść jedynie uczniowie, którzy zamierzali tańczyć w parach: chłopiec - dziewczynka.

 


Wyjazd do kina


Dnia 19 października uczniowie klas I - V pojechali do kina OAZA w Łukowie na projekcję filmu Garfield2.

Hasłem przewodnim w drodze do kina był okrzyk:

"Jedziemy do kina! Hura! Hura! Hura!"

Humorystyczne sceny i zabawne słownictwo bohaterów filmu rozbawiły nas i wprowadziły w dobry nastrój. Niechętnie wracaliśmy do szkoły z okrzykiem na ustach:

"Wracamy do szkoły! O nie! O nie! O nie!

Polecamy ten film wszystkim, tym którzy śpiewają pod nosem piosenkę "Ciągle pada...."

 

 


"Lepiej zapobiegać niż leczyć"

 


W dniu 23 października 2006 r. uczennice: Katarzyna Smyk, Agata Ostrysz i Anita Niewęgłowska pod opieką pani Anny Ciołek uczestniczyły w DNIU OTWARTYM Państwowej Inspekcji Sanitarnej p.t.„LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ”.

W Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie zwiedziły laboratoria zaopatrzone w różne urządzenia do pomiaru między innymi: natężenia dźwięku, natężenia oświetlenia, mikroklimatu, stężenia zapylenia. Obejrzały wystawę sprzętu do poboru prób. Podczas prelekcji wygłaszanych przez pracowników stacji dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o różnych schorzeniach, których przyczyną są np. brudne ręce. Jednym z punktów programu było obejrzenie wystawy grzybów. Dziewczęta były najbardziej zainteresowane powyższą tematyką, gdyż na żywo mogły porównać grzyby jadalne i podobne im grzyby trujące. Dzięki uzyskanym informacjom mogą one uniknąć w przyszłości zbierania niewłaściwych grzybów.

 


„Nikt nie może mnie poniżać, bić, krzywdzić, przezywać

i każdego mogę na ratunek wzywać


31 października, w naszej szkole,  to dzień bez agresji. Podsumowaliśmy ogłoszony wcześniej konkurs literacki i plastyczny, uczniowie z klasy I, III, IV, VI zaprezentowali scenkę „Rodzinka” oraz „Przerwa w szkole”.

Na zakończenie uczniowie odbudowywali pozytywnymi uczuciami zniszczone serce chłopca, przedstawionego w opowiadaniu. Las rąk dzieci świadczył o tym, że nie są one obojętne na krzywdę innych, potrafią jej się sprzeciwić, a zaistniałą już naprawić.

Wyróżnienia w konkursie literackim otrzymali:

Ewelina Dybciak, kl. III - „Na pustyni uczuć”

Ewelina Fejtko, kl. III – „ Wznieś serce ponad zło”

Sebastian Dybciak, kl. V – „Są dni, kiedy w duszy deszcz pada”

Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali:

Izabela Goławska, kl. I

Marcin Czyzio, kl. II

Marta Gromada, kl. III

Katarzyna Osak, kl. V

Ewelina Kuczyńska, kl. VI

Paulina Nurzyńska, kl. VI

 

 

 


„ Ta, co nie zginęła – Ojczyzna nasza – Polska


Dnia 10 listopada uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Małgorzaty Biaduń i pani Ewy Kościuk przygotowali krótką część artystyczną z okazji 88 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczennice klasy VI: Hanna Dybciak i Magdalena Pawlak opowiedziały o historii niewoli i niepodległości naszego kraju. Inni młodzi artyści wcielili się w znane postacie historyczne, żołnierzy, powstańców, ówczesną ludność cywilną. Odgrywając swoje role, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.

Podczas uroczystości panował poważny, podniosły nastrój wytworzony między innymi poprzez odpowiednio dobraną scenografię.

Publiczności najbardziej podobała się gra Patryka Sosnowskiego i Krzysztofa Siwca.

Uczniowie występujący w akademii zostali nagrodzeni gromkimi brawami i uznaniem nauczycieli, kolegów i koleżanek. Panie przygotowujące występ dzieci były zadowolone z pozytywnych opinii na temat akademii.

 

 


... Ale mieliśmy frajdę ...


W październiku i w listopadzie 2006 roku kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy na baseny do Łukowa. Cieszyliśmy się, że mogliśmy korzystać z wyjazdów bezpłatnie. Sponsorami była: szkoła, Gmina Łuków oraz dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Będąc na basenach „igraszki” w wodzie bardzo nam się podobały. Niektórzy, szczególnie uczniowie klas 0 – III, nie umieli jeszcze samodzielnie pływać, więc wykorzystywali koła, materace oraz deski do pływania, które również służyły paniom: Annie Ciołek, Anecie Peryt  i Beacie Pilszyk podczas nauki pływania. Grupa starszych uczniów klas IV – VI potrafiła pływać i prezentowała swoje umiejętności w głębszej części basenu pod bacznym okiem  ratownika. Większość z nas była pierwszy raz na pływalni „Delfinek” w Łukowie. Pomimo tego, każdy „super” dawał sobie radę n.p. z kąpielą przed i po wyjściu z basenu, przebieraniem się i suszeniem włosów. Podczas tych wszystkich czynności w miarę potrzeb pomagały nam panie: Krystyna Wardak, Marianna Howorus, Małgorzata Biaduń i Justyna Porębska.

Składamy serdeczne podziękowania TYM, dzięki którym mogliśmy korzystać z tak atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

 

 


Sposoby komunikacji


Dnia 23 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczno - edukacyjne na temat komunikacji przeprowadzone przez pracowników Specjalistycznego Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Łukowie

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV - VI oraz rodzice.

 

 


Dzień uprzejmości


W dniach 20 – 26 listopada wszyscy uczniowie i pracownicy przygotowywali się do obchodów tego dnia. 27 listopada poszczególne klasy prezentowały wykonanie przydzielonych i zadań.

Uczniowie poznawali ,,savoir – vivre”, aforyzmy rymowanki propagujące używanie poprawnej polszczyzny i zwrotów grzecznościowych. Złote myśli, przysłowia o kulturze i uprzejmości przygotowali nauczyciele. Plakaty i hasła przeciw wulgaryzmom oraz zwroty grzecznościowe graficznie opracowane przez młodsze dzieci stanowiły dekorację sali. Podczas spotkania każda klasa przedstawiła opracowany przez nią KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA. Na podstawie tych propozycji powstał szkolny KODEKS.

W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy starali się być dla siebie szczególnie mili. Uczniowie przygotowali również plakietki, które nosili przez cały dzień pobytu w szkole. Życzylibyśmy sobie, aby zdobyta wiedza na temat kultury i uprzejmości była stosowana w ciągu dalszej nauki szkolnej.

Nad przygotowaniem i przebiegiem spotkania czuwały panie Anna Ciołek i Zenobia Jakubiak oraz uczniowie klasy II.

 

 


Andrzejki w szkole


Dnia 30 listopada 2006 roku Samorząd Uczniowski przygotował dyskotekę andrzejkową. Podczas dyskoteki dokonano podsumowania konkursu na najciekawszy strój wykonany z surowców wtórnych, wyboru Miss  i Mistera klas  I – III i klas IV – VI. Wszystkie klasy ze swoimi wychowawcami przygotowały również po kilka wróżb. W przerwie tak bogatego programu zabawy uczniowie poszczególnych klas mieli spotkania z wychowawcami przy słodkim poczęstunku i herbatce.

Po godzinnej zabawie przeprowadzono konkurs na najciekawszy strój z surowców wtórnych. Komisja w składzie: Małgorzata Biaduń, Marianna Howorus, Aneta Peryt, Damian Pycka, Ewelina Lendzion, Ewelina Lasota, Damian Sypulski, Agata Otrysz miała problem z wybraniem zwycięzców, dlatego że wszyscy uczniowie pod kierunkiem wychowawców z ogromną starannością przygotowali się do konkursu i niezwykle ciekawie przedstawiali zaprojektowane stroje. Komisja ustaliła, że wyróżnienia i podziękowania w formie dyplomów otrzymają: pani Justyna Porębska i uczniowie klasy I, pani Zenobia Jakubiak i uczniowie klasy II, pani Marianna Howorus i uczniowie klasy III, pani Anna Ciołek i uczniowie klasy IV oraz uczniowie klasy VI.

Potem odbyły się wybory Miss i Mistera klas I – III i klas IV – VI.

 

 

 


Wybory MISS i MISTERA


Podczas zabawy andrzejkowej w dniu 30 listopada odbył się II etap wyborów MISS i MISTERA klas I – III i IV –VI.

W I ETAPIE KONKURSU NA MISS I MISTERA ZWYCIĘŻYLI:

  •  Wśród uczniów klasy I – Paulina Dybciak, Sylwia Zdziebłowska, Mateusz Niewęgłowski, Łukasz Grzywacz.

  • Wśród uczniów klasy II – Izabela Mućka, Karolina Sulej, Konrad Kot, Szymon Nurzyński.

  • Wśród uczniów klasy III – Marta Gromada, Aneta Krasuska, Rafał Tomasiewicz, Tomasz Smyk.

  • Wśród uczniów klasy IV – Sylwia Sypulska, Dominika Maszczak, Arkadiusz Redosz, Robert Suchodolski.

  • Wśród uczniów klasy V – Katarzyna Osak, Katarzyna Smyk, Kacper Żurawski, Mariusz Nurzyński.

  • Wśród uczniów klasy VI – Anita Niewęgłowska, Magdalena Pawlak, Marcin Kozłowski, Patryk Sosnowski.

Uczniowie, którzy wzięli udział w II etapie konkursu na Miss i Mistera podczas zabawy andrzejkowej, wystąpili w strojach: galowych, sportowych i dyskotekowych. Dodatkowo każdy uczestnik przygotował wspólnie z wychowawcą ciekawą prezentację swoich zainteresowań oraz odpowiedzi na pytania: Kim chciałbyś (chciałabyś) zostać w przyszłości i dlaczego? Co Cię skłoniło do wzięcia udziału w konkursie?

Obecni na zabawie oraz komisja konkursowa zdecydowali, że Miss klas I – III została Aneta Krasuska, a Misterem – Konrad Kot.

Miss klas IV – VI została Katarzyna Osak, a Misterem został wybrany Marcin Kozłowski.               W nagrodę wszyscy zwycięzcy I i II etapu konkursu piękności otrzymali Dyplomy oraz pamiątkowe rekwizyty.

Uczestnicy zabawy andrzejkowej pozytywnie ocenili imprezę, ponieważ dostarczyła im ona wielu atrakcyjnych przeżyć.

 

 


Wyjazd do muzeum


Grupa uczniów pod opieką p. Lidii Bilskiej i p. Zenobii Jakubiak obejrzała wystawę pokonkursową Szkółki Rzeźbiarskiej w Łukowie zatytułowaną "Odkrywamy Młode Talenty". Rzeźby uczniów Szkółki zobaczyć można było w Muzeum Regionalnym w Łukowie dnia 8 grudnia.

 


Podsumowanie konkursu plastycznego


Dnia 8 grudnia 2006 roku odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z przedstawicielem KRUS podsumowujące konkurs plastyczny na temat zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwach. Uczniowie klas IV – VI otrzymali od KRUS – u na początku listopada broszurki: „Dozwolone od lat 16 – stu – czyli niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym”, „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom” oraz „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”. Tematyka broszur była inspiracją do zajęć i prac plastycznych propagujących bezpieczeństwo przy posługiwaniu się wieloma maszynami, obsłudze zwierząt gospodarskich przygotowanych pod kierunkiem p. Małgorzaty Biaduń. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie pomagać rodzicom i spędzać czas pozalekcyjny w gospodarstwach, aby uchronić się od wypadku. Nabyte umiejętności uczniowie przedstawili w formie prac plastycznych. Wszystkie prace zostały umieszczone na tablicy szkolnej w formie wystawki, autorzy najciekawszych prac otrzymali z rąk pracownika KRUS – u nagrody rzeczowe. Wyróżnieni uczniowie to : Klaudia Zarzycka, Agata Ostrysz, Arkadiusz Redosz, Dominika Maszczak.

 

 


Próbny sprawdzian


 Dnia 12 grudnia uczniowie klasy VI pisali próbny sprawdzian kompetencji.

 


"Skąd mamy na te wydatki?

- Wszyscy płacimy podatki"


W dniu 15 grudnia pracownicy Urzędu Skarbowego w Łukowie przeprowadzili zajęcia dla uczniów klasy VI dotyczące zagadnień związanych z opłacaniem podatków i finansowaniem wydatków budżetowych.

 


"Przybieżeli do Betlejem..."


Dnia 12 grudnia uczniowie, pracownicy naszej placówki oraz zaproszeni goście (emeryci) obejrzeli Jasełka, przygotowane przez uczniów pod opieką p. B. Głuchowskiej, p. Z. Jakubiak i p. E. Durki - Kozłowskiej.

U stóp Dzieciątka leżącego w żłóbku zgromadzili się pastuszkowie, Trzej Królowie, aniołowie, Herod i diabeł, dwie współczesne rodziny i dzieci. Słowa wypowiadane przez te postacie zachęcały do miłości, życzliwości i pojednania.

 

 


Zostań św. Mikołajem


Pod takim hasłem w naszej szkole, od 20 listopada do 15 grudnia,  przebiegała zbiórka słodyczy i maskotek dla dzieci  z Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym. Do akcji włączyli się uczniowie i pracownicy szkoły. Słodyczy i maskotek przybywało z dnia na dzień.

18 grudnia wybraliśmy się ze słodką wizytą do milusińskich z  Domu Dziecka. Zostaliśmy bardzo miło i serdecznie przywitani przez Dyrektora, panie wychowawczynie i dzieci.

 

 


Wigilie klasowe


Tradycją naszej szkoły stało się przygotowywanie wigilii klasowych. Na każdym wigilijnym stole znalazło się 12  potraw, które przygotowali dla nas rodzice.

Spotkania rozpoczęły się od przeczytania Ewangelii wg Św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa i wspólnym dzieleniu się opłatkiem.

Kiedy wszyscy spróbowali każdej potrawy rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

 

 

 


Zebranie z rodzicami


9 stycznia w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami. W części ogólnej rodzice m.in. obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów z klas 0 - VI.

Następnie rodzice rozeszli się na spotkania z wychowawcami do poszczególnych klas, aby dowiedzieć się o  osiągnięciach swoich pociech w nauce i zachowaniu.

 


Dzień Babci i Dziadka


26 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowania do imprezy trwały już od początku stycznia. Każda klasa miała okazję zaprezentować zaproszonym gościom wiersz, piosenkę, taniec lub inscenizację.

Po złożeniu życzeń i wręczeniu upominków przez dzieci mile upływał czas przy herbatce i pysznych ciastach upieczonych przez mamy.

 

 


Zabawa choinkowa


W karnawale są nie tylko bale, ale również zabawy szkolne.

 W sobotę 3 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawie, która odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Plejada księżniczek, batmanów i wielu innych ciekawych postaci ruszyła w tany. Wszyscy  bawili się wspaniale, w grupach lub indywidualnie. Na balu nie zabrakło rodziców.

 

 


Wybieramy Patrona Szkoły


Dnia 8 lutego uczniowie prezentowali kandydatów na patrona naszej szkoły przed społecznością szkolną, a potem na zebraniu z rodzicami. Po występach każdy miał prawo głosu.

Kandydaci z poszczególnych klas i oddane głosy:

przedszkole - Jan Brzechwa - 3 głosy

klasa "0" - Adam Mickiewicz - 15 głosów

klasa I - Janusz Korczak - 26 głosów

klasa II - Julian Tuwim - 16 głosów

klasa III - św. Stanisław Kostka - 29 głosów

klasa IV - Józef Piłsudski - 16 głosów

klasa V - Maria Konopnicka - 23 głosy

klasa VI - Jan III Sobieski - 35 głosów.

Patronem Zespołu Szkół w Czerśli został Jan III Sobieski.

 

 

 


"Akademia Pana Kleksa"


9 lutego wszyscy uczniowie naszej szkole z wielkim zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk kukiełkowy p.t. "Akademia Pana Kleksa". Po zakończeniu spektaklu każdy mógł obejrzeć z bliska, a nawet wziąć do reki kukiełkę.

W przyszłości chcielibyśmy zobaczyć więcej takich przedstawień.

 

 


Poczta walentynkowa


Tegoroczne rozdanie poczty walentynkowej odbyło się 9 lutego.

Wszystkie karteczki z miłymi wierszykami zostały rozdane podczas ogólnoszkolnego spotkania. Wśród nas było wielu uczniów, którzy dostali więcej niż jedną walentynkę.

 


Stypendia naukowe


Dnia   7 marca w sali gimnastycznej odbyło się ogólnoszkolne spotkanie , na którym Pni Dyrektor przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli w I semestrze najlepsze wyniki w nauce, wyróżniali się w konkursach pozaszkolnych.

Łukasz Grzywacz i jego mama otrzymali wyróżnienie w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Monika Wysokińska uzyskała najwyższy wynik w Szkolnym Konkursie Polonistycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Zakwalifikowała się do etapu powiatowego, gdzie osiągnęła  siódmy wynik.

Podczas spotkania Pani Dyrektor wręczyła stypendia naukowe (po 100 zł) dla uczniów ze średnią ocen za I semestr 5,0 i wyżej: Monice Wysokińskiej ze średnią 5,1, Magdalenie Pawlak ze średnią 5,0 Katarzynie Osak ze średnią 5,0.

 


Dzień Kobiet


Dnia 8 marca Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie dla pracownic i koleżanek naszego Zespołu z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy z klas IV-VI oraz Kasia Osak i Kasia Smyk przygotowali krótką część artystyczną. Nie obyło się bez śmiechu i oklasków, ponieważ w repertuarze przeważały humorystyczne treści i kabaretowe wykonanie. Po występach Panie pracujące w naszej szkole zostały obdarowane przez chłopców serduszkami wykonanymi podczas zajęć literacko-plastycznych ,,Z literaturą i sztuka za pan brat’’ prowadzonych przez panie: Małgorzatę Biadań i Mariannę Howorus w ramach realizacji programu ,,Szkoła przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej’’.

 

 


Teatrzyk kukiełkowy


Dnia 15 marca w naszej szkole był wystawiany teatrzyk kukiełkowy. Spektakl  p.t. „Żyj zdrowo” oglądali uczniowie, nauczyciele oraz przedszkolaki.

Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 1045 w sali gimnastycznej. Występ zapowiedziała pani Anna Ciołek, która wraz z IV klasą przygotowała teatrzyk. Dekorację zdobiły pięknie udrapowane materiały, na których poprzypinane były owoce i witaminy z wesołymi uśmiechami oraz przybory gimnastyczne: wstążki, pompony i skakanki.

 


Konkurs językowy

 


Już po raz trzeci  w Szkole Podstawowej w Świdrach odbył się Gminny Konkurs Języków Obcych. Tradycyjnie spotkanie odbyło się 21 marca. W konkursie uczestniczyło 11 szkół.          W odświętnej scenerii artyści prezentowali po angielsku lub w języku rosyjskim przygotowany występ na temat wylosowanego państwa oraz odpowiadali na zestaw pytań.

Jury w składzie:p. E. Domańska,p. L. Manowiec,p. K. Kućp. Renata Kurek wyłoniło zwycięzców:

I miejsce Szkoła Podstawowa z Zalesia – opiekun  p. Irena Kupryk

II uczniowie z Czerśli – opiekun p. Aneta Peryt

III miejsce Szkoła Podstawowa w Świdrach – opiekun p. E. Domańska i Alena Andreyeva

Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektor ŁOK, a pozostałym wręczono dyplomy i gry dydaktyczne do nauki języka angielskiego.

Uczniowie naszej szkoły: Magdalena Pawlak, Monika Wysokińska, Karolina Mućka i Damian Sypulski zaprezentowali Kanadę.

 

 


Dzień Uśmiechu – Już WIOSNA !!!


23 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ UŚMIECHU oraz witaliśmy WIOSNĘ. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI przygotowali część artystyczną.  Piątoklasiści zaprezentowali scenkę pod tytułem „Ananasy z V klasy” zaś szóstoklasiści scenkę kabaretową, do której sami układali teksty.

Klasa V przygotowała gazetkę promującą UŚMIECH.

Na pracą uczniów czuwały panie: M. Biadań, E. Durka-Kozłowska i E. Kościuk.

 

 


Nowy plac zabaw


W piątek 30 marca został oddany do użytku nowy plac zabaw dla przedszkolaków i uczniów klas  I - IV. Plac składa się z: piaskownicy w kształcie łodzi, zjeżdżalni, huśtawki "konik", 2 sprężynowych "bujanek", urządzenia do ćwiczeń gimnastycznych. Ponadto nasz plac wyposażony jest w ławeczki i stolik.

Mamy nadzieję, że plac będzie nam długo i dobrze służył, a uczestnicy zadbają o bezpieczeństwo, ład i porządek.

 

 


SANTO SUBITO


2 kwietnia uczniowie klasy VI, którzy uczęszczają na koło polonistyczne, pod kierunkiem p. Doroty Goławskiej przygotowali część artystyczną z okazji drugiej rocznicy śmierci Sługi Bożego - Jana Pawła II.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny p.t. Santo Subito. Następnie wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń papieża - Barkę.

W ramach obchodów tej rocznicy p. B. Głuchowska i p. M. Biaduń przygotowały wystawę przypominającą postać Ojca Świętego oraz scenografię do apelu.

Część artystyczna  była bardzo wzruszająca i skłoniła nas do refleksji, a także zachęciła do zmian w naszym życiu.

 

 


216 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dnia 7 maja uczciliśmy 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy VI  pod opieką pani Anety Peryt przygotowali z tej okazji krótką inscenizację, która przeniosła  nas w  podniosłą atmosferę roku 1791 r.. Trzymając w dłoniach kukiełki:  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego , uczniowie odczytali oryginalną treść Uchwały i uświadomili nam istotę patriotyzmu. 

 


Dyskoteka


10 maja Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas I - VI dyskotekę. Ci, którzy przyszli, świetnie się bawili.


Konkurs recytatorski


27 kwietnia  odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXV Powiatowego Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego "Barwy słowa".

14 maja uczennice: Katarzyna Osak, Magdalena Pawlak i Monika Wysokińska zaprezentowały naszą szkołę w w/w konkursie. Katarzyna Osak zajęła I miejsce i będzie uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Barwy słowa", a Magdalena Pawlak otrzymała wyróżnienie.

 


LIMBOS


15 maja w naszej szkole wystąpił zespół LIMBOS. Z zespołem, który pochodzi z Siedlec, jesteśmy zaprzyjaźnieni od kilku lat. Za każdym razem zespół prezentuje nam utwory z innych stron świata, bardzo ciekawie opowiada o znanych kompozytorach, ilustrując swoją opowieść muzyką. Cieszymy się, że możemy słuchać muzyki na "żywo" oraz zobaczyć i posłuchać brzmienia egzotycznych i bardzo wyszukanych instrumentów.


Dzień Dziecka


Klasa VI spędziła ten dzień bardzo aktywnie na nowo oddanym boisku szkolnym. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, dziewczęta grały w kosza, badmintona, ringo.

Dla klasy V i IV wychowawczynie zorganizowały piknik. Odbył się on na posesji Państwa Jakubiaków w Czerśli 2. Chłopcy chętnie grali w piłkę nożną na prawdziwym, dużym boisku. Dziewczęta grały w scrable, badmintona i ringo. Państwo Mikosowie użyczyli grilla, na którym zostały upieczone kiełbaski. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z mile spędzonego czasu.

Klasy I - III w tym dniu były na Zielonej Szkole w Janowie Lubelskim.

Sześciolatki tego dnia były na wycieczce w Warszawie. Bawili się w Kolorado i zwiedzili ZOO.

Przedszkolaki grillowały  i bawiły się na nowym placu zabaw.

 

 


Wycieczka klas IV - VI


 

W dniach 12 - 15 czerwca odbyła się 4 dniowa wycieczka dla uczniów z klas IV - VI zrealizowana w ramach programu: Szkoła Przyszłości w Gminach Ziemi Łukowskiej.

Trasa wycieczki: Czerśl - Częstochowa - Dobczyce - Poprad - Zakopane - Wadowice - Kraków - Czerśl.

Z wycieczki przywieźliśmy wiele niezapomnianych wspomnień. Zobaczcie sami.

 


Rozdanie dyplomów


21 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący miniony rok szkolny 2006/2007.

Uczniowie zostali nagrodzeni za udział w konkursach, zawodach sportowych, dyplomami, podziękowaniami i upominkami.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007


W piątek 22 czerwca uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2006/2007.

Najlepsi uczniowie, którzy uzyskali średnią 4,75 i wyższą, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, zostali nagrodzeni stypendiami i książkami.

Gratulujemy !!!

Każdy z utęsknieniem czekał na ten dzień.

Wszystkim życzymy wspaniałych WAKACJI !!!